AtmoMotor HV - darmowa energia z atmosfery, dzięki drukowi 3D?

niedziela, 29 grudzień 2013. Opublikowany w News

laser-hacker-3D-Printed-AtmoMotor-2.jpg

     Drukowany w 3D silnik elektrostatyczny nie potrzebuje do pracy baterii, napięcia z sieci, ani ogniw fotowoltaicznych, a jednak jest w stanie pracować przy wysokim momencie obrotowym. Jest nieporównanie lżejszy od konwencjonalnego napędu i bardzo cichy, a przy tym każdy może go wykonać za pomocą tanich elementów i części drukowanych w 3D na domowym Reprapie. Może być też, póki co czysto teoretycznie, źródłem taniej/darmowej energii!


 

Drukarka 3D korzysta ze starych napędów CD, aby drukować z galaretki

czwartek, 26 grudzień 2013. Opublikowany w News

3djelloprint-590x330.jpg    Święta, święta i po świętach... ale za rogiem już czai się Sylwester. Zostało do niego jeszcze kilka dni, więc może warto przygotować coś wyjątkowego, żeby zacząć kolejny sezon z przytupem? Takim pomysłem mogą być wyjątkowe drinki z trójwymiarowymi wzorami, a w ich zrobieniu pomoże Ci niezwykłe urządzenie, które przy odrobinie zacięcia, wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu.


 

Holly - klacz, która znów chodzi, dzięki tytanowym, drukowanym w 3D podkowom.

czwartek, 19 grudzień 2013. Opublikowany w News

horse-shoes-3d-printed-2.jpg

   Biały kuc o imieniu Holly to prawdopodobnie jeden z pierwszych koni podkutych t
ytanowymi podkowami wykonanymi w technologii druku 3D. Dzięki takiemu zabiegowi, po raz pierwszy od prawie 3 lat, klacz może poruszać się bez wyraźnego bólu. Wszystko dzięki współpracy Australijskiego weterynarza Luka Wells-Smith'a i australijskiej agencji badawczej CSIRO.

 


 

Orange otwiera pierwszy Bobbleshop, czyli miejsce, gdzie wydrukujesz w 3D swoją karykaturę.

wtorek, 17 grudzień 2013. Opublikowany w News

3D-print-shop-franchise-bobbleshop-1.png

 

      To nie jest pierwszy krok francuskiego giganta telekomunikacyjnego w stronę druku 3D. Jeszcze w październiku tego roku Orange uruchomiło usługę związana z addytywną produkcją etui na smartfony (link). Tym razem w salonie Orange na Rue de Rivoli, neiopodal Luwru, otwarto pierwszy Bobbleshob, w którym możesz zeskanować swoją twarz i wydrukować na miejscu, w formie zabawnej figurki. 

 


 

Niezwykłe projekty 3D z Instytutu Smithsoniańskiego. Czy dasz radę je wydrukować?

piątek, 13 grudzień 2013. Opublikowany w News

smithsonian.png

 

     Kilka tygodni temu Instytut Smithsoniański sprawujący opiekę nad największymi muzeami w Waszyngtonie rozpoczął prace nad dygitalizacją swoich zbiorów. Instytut, który nie pobiera opłat za wstęp do prowadzonych przez siebie placówek, ostatnio zaczął również udostępniać szczegółowe modele 3D zgromadzonych eksponatów.Niesamowite, gotowe do druku modele, dostępne są za darmo. 


 

Filmik tygodnia: nastolatek z Indii tworzy Reprapa piszącego Brailem

czwartek, 12 grudzień 2013. Opublikowany w News

    15 letni Angad Daryani z Mumbaju jest współautorem Virtual Brailera (link) - maszyny, która przekłada angielskie napisy na język Braile'a, używając drukowanych w 3D elementów. Angad, żeby móc w pełni zająć się Reprapami, rzucił szkołę, w której jak mówi : "nie uczyli nic co mógłbym zastosować w życiu. Rzuciłem formalną ścieżkę edukacji i teraz uczę się w domu". Brailer oparty jest na konstrukcji Prusy i3.

Drukowany w 3D satelita? Już jest na obricie!

środa, 11 grudzień 2013. Opublikowany w News

images.jpg    Satelita KySat-2 częściowo wykonany w technologii SLS, jest już na orbicie Ziemi! Przez około roku, będzie krążył wokół naszego globu i zbierał informacje potrzebne jego twórcom, a tymi są studenci University of Kentucky i Morehead State University. Taką informację podało kilka dni temu CPR USA, firma odpowiedzialna za drukowanie części przy tym projekcie. 

 


 

Solidator - nowa drukarka DLP z DUŻYM polem roboczym

wtorek, 10 grudzień 2013. Opublikowany w News

c9fbe90707947a66bbb0169e8a054094_large.jpg

 

    Technologia DLP druku 3D, wykorzystująca fotoutwardzalne żywice i projektor jako źródło światłą wciąż pozostaje niejako w cieniu rozkwitu drukarek FFF, czy nawet SLS. Wśród wielu różnych urządzeń korzystających z tego pomysłu (z B9Creatorem na czele) warto zwrócić uwagę na debiutującego na Kickstarterze Solidatora. Wyróżnia go m'in' spore (280x210x200 mm) pole robocze i niewygórowana cena.

  


 

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013