HotSpot 3D - pierwszy 3d print store w Warszawie!

środa, 22 styczeń 2014. Opublikowany w News

 1020958 Small

 

 

    Niemal równo z początkiem roku, w warszawskim Centrum Handlowym Land, rozpoczął swoją działalność HotSpot 3D. Na miejscu możesz kupić drukarkę 3D, filament, Kinecta, wydrukowane przedmioty, a także książkę "Drukowanie w 3D". Dzielimy się wrażeniami z pierwszej wizyty w tym miejscu.

 


 

Lomiko Metals zgłasza patent na drukowanie grafenem

środa, 22 styczeń 2014. Opublikowany w News

graphene-lomiko-2.png

    

   W listopadzie zeszłego roku kanadyjski koncern Lomiko Metals ogłosił powołanie zespołu badawczego Graphene 3D Lab. Powstał on po to, aby szukać zastosowań grafenu w elektronice i druku 3D. Nie minęło wiele tygodni, a naukowcy najwyraźniej już do czegoś doszli, bo firma zgłosiła pierwszy w historii patent na zastosowanie grafenu w filamencie do drukarki 3D.  Jaki będzie nowy, grafenowy filament? 


 

RepRap Phone Host na Windows Mobile - drukuj ze swojej Nokii.

środa, 15 styczeń 2014. Opublikowany w News

printr.jpg

 

 

     Jakiś czas temu Pisaliśmy o dwóch nastolatkach, którzy napisali aplikację na mobilny Windows obsługującą druk 3D.  Dziś ich RepRap Phone Host pojawił się na platformie WindowsPhone w cenie 0,99$. Aplikacja działa w systemie Windows Phone 8 i za pozwala za pośrednictwem Bluetooth sterować drukarką korzystającą z firmware Repetier. Prawie w tym samym czasie ukazuje się nowa wersja aplikacji GCode Printr - hosta działającego w systemie Android.

 


 

LUXeXceL zbiera miliony na rozwój drukowanej optyki

środa, 15 styczeń 2014. Opublikowany w News

LUX_Application.jpg

 

 

 

    LUXeXceL to holenderska firma z siedzibą w Goes, która zajmuje się między innymi produkcją soczewek dla przemysłu oświetleniowego, metodą druku 3D. Niedawno firmie udało się zebrać 5 mln $ na rozwój tej technologii. Jak wygląda proces addytywnej produkcji soczewek i czy staną się powszechnie stosowane do wzmacniania siły diod LED?

 

 

 


 

FOTKA TYGODNIA: Słodycze z ChefJet Pro od 3D Systems.

wtorek, 14 styczeń 2014. Opublikowany w News

 

chefjet.jpg

    ChefJet i ChefJet Pro to drukarki korzystające z cukru i innych jadalnych materiałów do tworzenia niezwykłych, barwnych (w wersji Pro) wydruków. Przedmiot na powyższym zdjęciu to słodka pianka o wymiarach przekraczających 20x20x20 cm, będąca częścią ekspozycji 3D Systems na CES 2014.


 

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013