Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Skanowanie z Kinectem

Skanowanie z Kinectem 09/20/2012 07:43 #2874

Hej,

przeprowadziliśmy testy ze skanowania 3d z wykorzystaniem Kinecta. Rezultaty możecie zobaczyć na tym zdjęciu:

Macie jakieś doświadczenia z Kinectem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Skanowanie z Kinectem 09/20/2012 08:30 #2875

Dobre skany, trochę mała rozdzielczość, ale zeskanowanie psa przy użyciu innych popularnych technologii (laser, światło strukturalne) jest dużym wyzwaniem.
Czy to są skany z jednego przejścia czy montowane?
Jak długo trwało skanowanie?

Skanowanie z Kinectem 09/20/2012 08:54 #2876

Ja mam takie doświadczenia, że ReconstructMe nie działa na moim kompie (brak OpenCL).
W każdym razie mam kinecta z zasilaczem i niedługo planuje wymianę PCta, więc dołączę się do tematu ;)
  • viresx
  • viresx Avatar
  • Podziękowania: 3

Skanowanie z Kinectem 09/20/2012 15:38 #2884

Znakomity efekt , napiszcie coś o przebiegu skanowania i instalacji hardware.
Rozdzielczość trochę mała ale może da się coś poprawić , zawsze można skanować parowozy, samoloty itp .
Widać z prowadzonej ankiety spore zainteresowanie skaningiem 3D , proponuję napisać parę postów opisujących różne sposoby skanowania 3D i używany do tego hardware.
Ale może na początek kinect i
http://reconstructme.net/
zajrzyjcie tam do galerii i obejrzyjcie filmiki , koniecznie !!!
Załączniki:
KONTO ZAWIESZONE

Skanowanie z Kinectem 10/01/2012 07:00 #3150

Co do jakości skanowania - faktycznie nie jest najlepsza, ale jest to spowodowane nie najlepszą kartą graficzną w komputerze, do którego podpinaliśmy kinecta.

Samo skanowanie trwa kilkanaście/kilkadziesiąt sekund - czas nie stanowi tutaj żadnego problemu.

Instalacja potrzebnych programów i konfiguracja może powodować drobne problemy, ale można dogrzebać się w sieci dobrych poradników - pracujemy nad własną, polską instrukcją "krok po kroku"

Ostatnio na TEDx Kraków skanowaliśmy ludzi, zobaczcie efekt zmontowany na szybko (bez obróbki modeli)

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=944d06f253&view=att&th=139ea0185e9b9776&attid=0.1.1&disp=emb&zw&atsh=1

Skanowanie z Kinectem 10/01/2012 13:31 #3162

materialination napisał:Niestety link do maila nie działa :o
  • viresx
  • viresx Avatar

Skanowanie z Kinectem 10/22/2012 10:35 #3520

Nadrabiam zły link:

Skanowanie z Kinectem 10/23/2012 18:50 #3522

W końcu mam nowy komputer i ReconstructMe działa :D
Tylko nie wiem jak przeskanować coś większego dookoła (np. siebie ;) ). Jak skanuje od przodu to niewidoczna strona znika :?
Może trzeba coś przestawić, żeby więcej danych przechowywał?
  • viresx
  • viresx Avatar

Skanowanie z Kinectem 11/29/2012 14:51 #3973

Sprónuj rusać obiektem a nie Kinectem. Dobre rezultaty daje skanowanie siebie obracając się na fotelu obrotowtm z kinectem stojącym nieruchomo.

Skanowanie z Kinectem 11/29/2012 15:19 #3975

materialination napisał:
Sprónuj rusać obiektem a nie Kinectem. Dobre rezultaty daje skanowanie siebie obracając się na fotelu obrotowtm z kinectem stojącym nieruchomo.
Próbowałem, ale mam za duży fotel :D
W przyszłym tygodniu może znowu się pobawię - tym razem spróbuje obracać się na stołku, tak żeby plecy też było widać :)

A macie jakiś patent, żeby skanować mniejsze obiekty np. wielkości zeszytu A5?
Jak postawie taki obiekt na stole to skanuje również stół, nie mówiąc o tym, że nie mam jak obracać.
  • viresx
  • viresx Avatar

Skanowanie z Kinectem 11/29/2012 15:32 #3978

Mnie chodzi po głowie zbudowanie takiego podestu obracanego jak tutaj:
http://www.thingiverse.com/thing:28454

Fajnie wyglądają jego modele całych postaci :-)

Skanowanie z Kinectem 12/06/2012 12:11 #4087

Witam. Mam problem z uruchomieniem ReconstructMeQt, zaczyna się uruchamiać i nagle przestaje działać, ktoś miał coś podobnego? jakieś sugestie? system Windows 7 Pro 64 bity, karta graficzna GeForce GT 540M
[attachment=0:3hhx3h9s]<!-- ia0 -->Reconstruct_błąd.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:3hhx3h9s]
Załączniki:
  • Reconstruct_błąd.jpg (60KB)

Skanowanie z Kinectem 12/06/2012 13:42 #4090

Zainstaluj sobie tą konsolową wersje - tam masz pełny log to może coś zobaczysz.
  • viresx
  • viresx Avatar

Skanowanie z Kinectem 05/01/2014 11:35 #7928

Przez jakiś czas zajmowaliśmy się skanowaniem kinectem na kole naukowym. Ostatecznie napisaliśmy artykuł. -> abaculuspwsznysa.blogspot.com/p/skanowan...dzie-inzynierii.html

Ciekawie także wyszedł projekt figurki fontanny ale tym razem model powstał ze zdjęć, nasza drukarka się nie specjalnie spisała, ale jak by powiększyć model było by całkiem fajnie. -> abaculuspwsznysa.blogspot.com/2014/04/fo...tona-miniaturka.html
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013