Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaka drukarka do 10tys zł.

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/09/2013 12:23 #6402

Witam

Potrzebuję rady i propozycji. Jaką drukarkę polecacie do 10tys zł? Zależy mi tu głównie na jakości wydruku. Wiem, że nie ma idealnych gładkich powierzchni w technologi FFF, ale czy np. replicatior 2 nie ma lepszej jakości wydruku niż samemu składany reprap albo Ultimaker? Może jest coś z technologi DLP do takiej kwoty?

Dzięki ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/09/2013 12:32 #6403

Ja bym poczekał na tańsze DLPki. Replicator 2 drukuje tylko w PLA, a to problem.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/09/2013 13:54 #6405

dlaczego drukowanie w samym PLA to problem? ABS jest lepszym surowcem?

Jestem niecierpliwy więc czekanie, aż stanieje muszę odpuścić :P

Przeglądam różne drukarki na youtube, ale ciężko mi dostrzec różnicę w druku między modelami.
Replicator 2, Ultramaker, Cube 3d oraz Type A Machines Series 1 co się bardziej sprawdzi? Jak to jest w wkładami? Są zamienniki? Można bez problemu nawijać "podróbkę" na oryginalną szpulę w większości modelów?

Edit:

A może wystarczy model Prusa Mendel?

wydaje się dobrej jakości druk. Ile może kosztować zmontowanie takiej drukarki? Na forum w jakiej cenie można taką nabyć? ;)
Ostatnio zmieniany: 05/09/2013 14:56 przez damjel.

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/09/2013 15:41 #6407

www.mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=50&t=1919 tutaj kolega wyliczyl przyklad. a przy okazji ja zaoferowalem swoje rozwiazanie. a zwyczajnie na allegro kit kolo 2k kupisz. jesli mozesz sobie pozwolic na czas kalibracji i nie masz cisnienia na super szybkie drukowanie, to nawet podstawowy model drukarki da wiele radosci i pozytku. jest tez spora szansa, ze jesli kiedys przestanie wystarczac, to sprzedaz go za wiecej niz 50% ceny. szczegolnie, jelsi bedzie odbrze wyklaibrowany.
  • yru
  • yru Avatar
  • Podziękowania: 2
otwarty projekt drukarki golemD - www.thingiverse.com/thing:141321

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/10/2013 05:29 #6426

UM polecam. Ja drukuję tylko z PLA i nie widzę co jest z nim nie tak.

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/10/2013 10:22 #6430

ABS jest wdzięczniejszy w obróbce, ładnie się klei i czyści, wytrzymuje rozsądne temperatury. PLA jest twardy (i przez to kruchy), nie ma takiego skurczu materiałowego, wydruki wychodzą wizualnie ładniejsze.

ABS dla inżyniera - PLA dla amatora.

www.protoparadigm.com/blog/2013/01/the-d...pla-for-3d-printing/ - tu trochę więcej na ten temat.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/11/2013 08:52 #6437

A ktoś może orientuję się jak wygląda sprawa certyfikatu CE przy imporcie drukarki? Urząd Celny nie robi problemów jeśli to na użytek własny?

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/11/2013 10:35 #6438

Na użytek własny z CE nie powinno być, żadnego problemu. Jeśli chciałbyś to sprzedawać to wtedy certyfikat CE by się przydał.

Jaka drukarka do 10tys zł. 05/13/2013 12:59 #6456

PLA nie ma takiego skurczu, właśnie dlatego jest raczej dla Inżyniera :)

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/04/2013 19:29 #6847

Cześć podłączę się pod temat :) . Planuje zakup drukarki 3d do kwoty 8 – max 10 tysięcy złotych więcej chyba nie uciułam :dry: . Głównie używana będzie do wydruku makiet budynków oraz figurek. Chciałbym kupić cos co jest dostępne u nas w kraju. I tak proszę o opinie lub poradę co wybrać. Do tej pory pod uwagę brałem leapfroga którego dystrybutorem w kraju jest niejaka printila ( cena od 6845 zł do 8917 zł za model z dwoma extruderami), po za tym myślałem nad Omni3d Rapcraft Printer którego cena to 6990 zł, CB-Printer który kosztuje 8000zł a do samodzielnego złożenia 6 500 zł, Zortrax M200 za około 6000 zł. Nie wiem jak jest z możliwością zakupu pierwszego Makerbot Replicator u nas w kraju. Był bym wdzięczny za poradę lub za podrzucenie jakiegoś innego modelu który byście polecili. Jesli ktos ma lub zna kogoś kto uzywa tych drukarek może napisze jak jest z jakościa wydruku, trwałościa i niezawodnoscia sprzetu itp. Z góry dziękuję. ;)

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/04/2013 21:54 #6848

Za 10tys to kupisz dwie dobre drukarki GolemD ze wszystkimi opcjami z gwarancją, serwisem i pełnym wyposażeniem. Jakość wydruków bardzo dobra i to z tanich materiałów dostępnych w PL. Na ten temat już pisałem tu: wybór drukarki i tam też zdjęcie przykładowego wydruku z Golema.
Jeśli byłbyś zainteresowany to jest możliwość obejrzenia drukarki i wydruków.
  • pantomas
  • pantomas Avatar
  • Podziękowania: 4

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/05/2013 06:31 #6849

Golem jest w fazie testów i poza autorem i Tobą chyba nikt więcej nie używa ;) Do tego małe pole robocze, reprapowa mechanika i raczej amatorska konstrukcja. Gdyby półka cenowa zamykała się w 3k zł a potencjalny nabywca by był hobbystą-dłubaczem - wtedy czemu nie - Golem, Reprap Prusa itp.

Wszystko zależy czego oczekujesz od drukarki. Jakie pole robocze? Jaki filament? Trwałość? Użyte materiały?
Zortax oferuje trwałą drukarkę w dobrej cenie (na tle innych bym powiedział "w rewelacyjnej") z najlepiej rozwiązaną mechaniką i w to bym celował (głowica XY, stół Z). Omni czy cb-printer to konstrukcje z gorszą mechaniką (masz to co w reprapie za 3 tyś zł).
Sam mógłbym zaproponować swoją Profabb2, ale w związku z dużą ilością zamówień czas oczekiwania to 1.5 miecha na chwilę obecną wstrzymałem przyjmowanie zleceń. Jak potrzebujesz coś kupić już, albo w najbliższym czasie to zdecydowanie Zortax.
  • u-design
  • u-design Avatar
  • Podziękowania: 2
Zawsze mówię to co myślę, choć nie każdy to lubi ... [Liroy]
3NOVATICA

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/05/2013 09:14 #6851

Golem już jest po fazie testów i co prawda oficjalnie nie została jeszcze opublikowana oferta ale w zasadzie jest już dostępny praktycznie od ręki.
Co to znaczy "reprapowa mechanika"? Chyba nie zauważyłeś kilku drobnych zmian, które powodują, że jakość wydruku przewyższa wiele dwu-trzykrotnie droższych drukarek. Skoro Twoje systemy zaawansowanej nie-reprapowej mechaniki są takie dobre to poproszę o konkretne przykłady wydruku. Wydruki z Golema można zobaczyć na dokładnych zdjęciach i to jest najlepszy dowód, że opracowana konstrukcja się sprawdza. Jeśli ta dyskusja ma być merytoryczna to proszę pokaż Twoje precyzyjne wydruki z ProFabb2 bo tak jak damjel napisał, zależy mu głównie na jakości wydruku.

ZORTRAX - przecież tego jeszcze nie ma, na razie oni sprzedają gruszki na wierzbie. Dopiero kiedy to się w ogóle pojawi w sprzedaży o ile kiedykolwiek, to będziemy mogli o tym produkcie dyskutować.
  • pantomas
  • pantomas Avatar

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/05/2013 12:09 #6852

Jeśli chodzi o pole robocze to myślę że tak ponad 20 cm szerokość i długość, a materiały do druku hmmm dobrze by było żeby drukarka mogła drukować z ABS, PLA, może Nylon zastanawiam się również nad LayBrick bo czytałem ze jest dobry do modeli dla architektów więc u mnie też by się sprawdził. Jednak co do tego ostatniego to nie wiem czy drukarki w tej kwocie którą mam będą mogły go wykorzystywać. Tak szczerze mówiąc ciężko mi jest wypowiadać się co do materiałów bo nigdy na własne oczy ani ich nie widziałem ani nie widziałem wydrukowanych obiektów na żywo żeby móc je porównać. Wiadomo że im większa możliwość użycia materiałów przez dana drukarkę tym lepiej.

Jaka drukarka do 10tys zł. 08/05/2013 14:31 #6853

Nadal podtrzymuje moja propozycję: dwie drukarki Golem. Uzasadnienie:
- w razie awarii drukarki masz drugą na chodzi co może mieć kluczowe znaczenie przy pilnych zleceniach
- można drukować dwa różne projekty jednocześnie
- dwukrotnie większa szybkość wydruku

Pole wydruku sumarycznie 150x280 (dla porównania Makerbot Replicator 2 ma 153x283

Zgodność z różnymi materiałami nie stanowi większego problemu. Golem ma pół zamkniętą komorę z możliwością całkowitego zamknięcia oraz podgrzewany stół co poprawia możliwości wydruku z materiałów wrażliwych na działanie temperatury np. ABS. Swoją drogą Makerbot drukuje tylko z PLA.
  • pantomas
  • pantomas Avatar

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013